Barania Góra

VK3 4
21.03.2022
GPS: 49.6115111N, 19.0105339E
Nadmořská výška: 1 220 m. n. m.
Vzdálenost: cca 50 km

Mapa vrcholu na mapy.cz

Barania Góra je jedním z nejkrásnějších vrcholů Slezských Beskyd a zároveň s 1220 m.n.m. jejím 2. nejvyšším vrcholem. Kromě rozhledny na vrcholu narazíme na Baranie Góře i na pramen řeky Wisly (ještě jako Černá a Bílá Viselka). I díky své nadmořské výšce je vrchol převážně holý, i díky tomu budete mít po jeho zdolání pocit, že jste dojeli opravdu vysoko.

 

Místo fotografie: rozhledna

Turisti mají na výběr spoustu tras - doporučujeme nádherné hřebenovky v severojižním směru. Cyklisti by měli využit spíše cestu z Istebné nebo vzdálenějšího sedla Kubolonky.

Autor: Pudelek (Marcin Szala)
Zdroj

Postřehy a tipy pro ostatni
4
Vladislava Duží

Dneska jsme chtěli pokořit další vrchol. Jeli jsme ze sedla Kubolonky. Dojeli jsme asi 3 km od vrcholu. Dál už vedla jenom turistická cesta, pro cyklisty absolutně nesjízdná. Ani místní zdatní cyklisti nám nebyli schopni poradit jak se dostat na vrchol. můžete nám poradit Vy?

Honza.T

Na vrchol jsem kolo po hřebenu „dotlačil, donesl“ po ( červeno zeleno modré) Jen krátké úseky byly sjizdné Když jsen dorazil na vrchol Nebyl jsem jediný cyklista na vrcholu
Kouknětě na Mapy. cz v levo nahoře klikněte na typ Turistická mapa, kde jsou zobrazeny turtistické stezky
Možná trasa ( také je někde kolo potřeba tlečit )
Okolo přehrady po asvaltu vystoupat směr hřeben ( Cienków nižni 720 m) kde prochází žlutá turistycké trasa po hřebenu směrem ( Gawlasi 1076 ) turisticky rozcestnik pokračovat po zelené směr ( Magurka Wiślańska 1140 ) následně pokračovat směrem ( Barania Góra 1220 m) po červeno / zelené turistické
https://mapy.cz/turisticka?x=19.0111329&y=49.6119051&z=17

Zbyněk Duží

Ahoj! Dnes jsme chtěli dobýt vrchol Barania Góra. Jeli jsme od Kubalonky, ale dle rozcestniku 1h pěší na vrchol, jsme to vzdali. Pouze s kolem na zádech. Na dotaz místně znalých bikeru, nám bylo řečeno, že na kole nedostupné. Je nějaká trasa na vrchol, kde se dá dojet na kole? Dekuji.

Honza.T

Pozor !!! Barania Góra ( Berani hora ) je přírodní rezervace .
Na cedulích na okraji rezervace jsem narazil na piktogram zákaz vjezdu cyklistu .
Cyklistický výstup po modré od přehrady Czerniańskie nebo hřebenovka od Barania Góra Hostel Tvoří kamenitá stezka Neprůjezdné . Kolo musíte vést nebo vynést a následně snést .

Nezapomeňte si stáhnout mapy.cz do mobilu / tabletu nebo Koupit / vytisknout pojistku papírovou mapy .

Komentáře jsou uzamčené.