Skrzyczne

VK3 1
24.03.2022
GPS: 49.6855667N, 19.0312978E
Nadmořská výška: 1 257 m. n. m.
Vzdálenost: cca 43 km

Mapa vrcholu na mapy.cz

Nejvyšší hora Slezských Beskyd, která je dominantou zdejšího okolí. Na vrcholu je chata, telekomunikační věž a také spousta lidí, kteří zde přijdou po svých nebo se nechají vyvést lanovkou. V zimě se jedná o významné lyžaské středisko, kde je díky nadmořské výšce přes 1200m dlouho do jara sníh. V létě je tu spousta trailů pro horská kola, takže určitě si tuto lahůdku nenechejte ujít.

 

Místo fotografie: dřevěná rozhledna

Oblíbená trasa je ze sedla Salmopol a pak po hřebení po turistických stezkách až na samotný vrchol hory.

Autor: Krzysztof Dudzik
Název: Wieża na Skrzycznem
Zdroj

Postřehy a tipy pro ostatni
1
Honza.T

Nechtělo se mi šlapat po asfaltu, ten ukrutný kopec, který vede z Wisly .
Pro vystup jsem zvolil cestu kolem přehrady Czernianske Od které jsem vystoupal na kopec a po žluté turistické , která vede po hřebenu a přechází v zelenou turistickou, jsem dorazil, až k vysílači věži na Skrzycznem .
Bylo deštivé počasí, přesto jsem potkal nespočet cyklistů a turistů s foťáky, kteří si fotili mlhu .Jak zalévala vrcholy ( na vrchol vede lanovka i pro cyklisty )
Sestup ( sjezd ) byl mnohem snadnější . Po zelené turistické zpátky, a u nepřehlédnutelněho skalního útvaru Malinowská , jsem odbočil na červenou. Po teto stezce, až k rozcestníku, kde jsou 3 odbočky ( červená , modrá a hodně prošlapaná neznačená ) Ta posedni neznačená se napojuje na kvalitní zpevněnou lesní cestu .Po jejím dosažení jsem zvolil směr, který je zpočátku do kopce, ale pak přechází v klesání k hlavni cestě směr Wisla . Místu nazývanému Bílý Křiž , ( K tomu vrcholu kopce , který se mi nechtělo šlapat nahoru ) Zato sjezd byl parádní a dlouhý .

PS : Nezapomeňte si stáhnout Mapy do vašeho zařízeni a hlavně jezděte s rozumem at nedopadnete …http://vkv-bike.cz/benefice/

Komentáře jsou uzamčené.